Nike (0 produktov)

Dri Fit
Exkluzívny materiál firmy Nike prispôsobený pre odvádzanie vlhkosti z povrchu tela využíva jedinečnej kombinácie vodu odpudzujúcich (hydrofóbnych) a vodu priťahujúcich (hydrofilných) vrstiev. Vlhkosť, ktorá sa vytvára na povrchu tela, rýchlo prechádza prvou vrstvou. Táto vrstva vlhkosť neabsorbuje ani nezadržiava. Namiesto toho vlhkosť odovzdáva do druhej vrstvy, ktorá vlhkosť rozptyľuje a rozprestiera ju, aby sa rýchlejšie vyparila. Okrem výborných vlastností pri odvádzaní vlhkosti sa tiež vyznačuje odolnosťou voči vetru, pružnosťou a stálosťou. Materiál je stopercentne priedušný.


Therma Fit

Materiál z mikrovlákien, ktorý vášmu telu poskytne ľahkú tepelnú izoláciu, udrží telo v suchu a umožní mu dýchať. Jemnú metódou tkania mikroskopických vlákien vzniká viacvrstvová štruktúra s malinkými izolačnými medzierkami. Táto štruktúra nedovoľuje chladu ani vetru preniknúť dovnútra, para z potu však ľahko uniká von. Materiál je veľmi ľahký a vďaka pružnosti mikrovlákien nie je objemný.


Clima Fit

Tento materiál je zložený zo špeciálnych vrstiev mikrovlákien a predstavuje nový štandard pre vodovzdorné a zároveň priedušné tkaniny. Veľmi jemná mikrovlákna sú tesne vtesnané do tkanej štruktúry. Medzi nimi sú ponechané minimálne medzery, príliš malé na to, aby nimi prešla voda vo forme kvapiek či snehu, avšak dostatočne veľké, aby nimi mohol unikať pot vo forme vodnej pary. Vďaka mikrovláknité štruktúre je materiál veľmi ľahký, vode odolný, neobmedzuje pohyb a je vysoko priedušný.


Storm Fit

Materiál z mikrovlákien s veľmi vysokou vodotesnosťou. Vďaka viacvrstvovej mikrovláknové štruktúre ochráni tento materiál vaše telo pred extrémnymi poveternostnými podmienkami. Nielen že udrží telo v suchu, ale tiež umožní, aby telesné teplo voľne unikalo. Navyše nešuští a je ľahký. Vyznačuje sa všetkými vlastnosťami, ktoré športovcom dovolia trénovať a súťažiť aj za tých najhorších poveternostných podmienok.


Nike Pro

Tajná zbraň atlétov. Nike Pro dokáže vďaka vetracím panelom z ultraľahkej strečovej sieťoviny regulovať nárast telesnej teploty. Pre zaistenie maximálneho pohodlia majú odevy rúrkovitý tvar, tj že po strane nie sú žiadne švy. Švy na ramene a na krku sú ploché a neotierajú sa o pokožku. Štíhla silueta spevní svaly a zaistí im komfort. Priliehavý strih odevov zvyšuje efektívnosť svalovej práce. Tesný strih rovnako napomáha regenerácii svalov tým, že zlepšuje krvný obeh a prispieva k odbúravaniu odpadových látok, ktoré vznikajú pri svalovej práci.


Nike Air

Odolný vankúš naplnený stlačeným plynom. Technológia, ktorú v roku 1979 ponúkol spoločnosti Nike inžinier NASA Frank Rudy. Spoločne vyvinuli vôbec najväčší vynález čo sa týka odpruženia obuvi a ochrany pred nárazmi.


Nike Max Air

Systém viackomorových a viactlakových jednotiek NIKE AIR, ktoré ponúkajú nízke natlakovanie, veľkú plochu pre mäkší došľap, väčší komfort a vysoké natlakovanie pre stabilitu pri došliapnutí. Typickou vlastnosťou je, že sa vzduch vnútri medzipodošvy vytlačí k okrajom podrážky, čím zaistí väčšiu stabilitu, a to hlavne v oblasti päty.


Nike Zoom Air

Nízkoprofilový tlmiaci vankúš vhodný najmä na dynamické športy so systémom špeciálnej pružnej tkaniny Denier 200 s vertikálnou stavbou vlákien v uretanovom filme. Tlmenie je pre lepšiu priľnavosť a citlivosť tesnejšie k chodidlu.


Nike Shox

Nike Shox je systém štyroch, piatich a viac stĺpikov vyrobených z komprimovaného uretánu pre aktívni tlmenie nárazov. Stĺpiky obsahujú vysoko absorbčný penu, ktorá tlmí náraz pozvoľna a vyrovnáva extrémne polohy. Pri odraze sa pružné stĺpiky vracajú do pôvodnej polohy, takže podporujú pohyb nohy nahor. Táto technológia sa využíva aj pri konštrukciách F1. Zvršok svojou konštrukciou odstraňuje niektoré z problémov, ktoré trápia bežcov, napríklad zamedzuje tvorbe pľuzgierov alebo odrenín.

Nike Free

Nike Free imituje chôdzu naboso. Táto topánka je prekvapivo odolná, je úplne flexibilné a veľmi pohodlná. Typická je pre ňu pružná päta (posilňuje achilovú šľachu), priedušný zvršok so zárezmi a pridaný uhol pre palec, ktorý umožňuje prirodzený pohyb, jeho roztiahnutiu od ostatných prstov a pokrčenie pri odraze. Topánka tiež pri chôdzi zachováva všetky akupresúrne body.


CTR360

Bezkonkurenčná kontrola. Špeciálne tlmiace vankúšikmi na priehlavku pre dokonalé spracovanie lopty. Špeciálne upravená zóna na priehlavku a tvarovo prispôsobivá pena pre milimetrovo presné prihrávky. Kolíky s dvojitou hustotou v prednej časti chodidla pre lepší kontakt s loptou. Ostrejšie a silnejšie kolíky na päte pre lepšiu stabilitu. Revolučná vode odolná syntetická koža Kanga-Lite pre maximálne pohodlie a výkony. Topánka sedí ako uliata.


Nike DiamondFLX

Technológia Nike DiamondFLX na podrážke zvyšuje flexibilitu pri pohybe do rôznych smerov a zaručuje, že topánka má nízku hmotnosť a skvele padne.


Nike Sphere

Kolekcia vysoko funkčných a technicky pokročilých odevov, ktoré vytvárajú vlastné klímu. Funkcia Nike Sphere je založená na vnútorných vzdušných medzerách, ktoré vytvárajú štruktúru materiálu a architektúru odevu.