Reebok Technológie

OBUV

DMPRTEK
Technológia DMPRTEK predlžuje životnosť obuvi a predovšetkým podošvy. Tá je najviac opotrebovaná, preto sa v tejto časti umiestňuje odolnejší materiál.Zloženie technológie DMPRTEK je tvorené z vysoko odolného materiálu, ktorý sa aplikuje v najviac zaťažené častiach podrážky. Čím sa životnosť takejto obuvi zvyšuje. V kombinácii s technológiou DMX MAX je špica bežecké a iné obuvi ešte pružnejši

Technológia DMX
Technológia DMX sa využíva predovšetkým u bežecké a outdoor obuvi. Poskytuje tlmenie pri došľape na princípe vzduchových komôr umiestnených v medzipodošve obuvi.Technológia DMX je založená na dvoch vzduchových vankúšikoch, ktoré sú uložené v mieste päty a špičky medzipodošvy, vankúšiky sú vzájomne prepojené prepúštacom kanálikom. Pri tlaku na pätu je vzduch vytláčaný do predného kanálika a naopak. Pri chôdzi sa vzduch premiestňuje medzi komorami presne ako potrebujete v súlade s každým vašim krokom.


DMX Foam
Zažite lepšie odpruženie s technológiou DMX Foam.Rýchle odpruženie, ktoré poskytuje technológia DMX FOAM, vzniklo vďaka vzduchovým kanálikom v dutine podošve. Tieto kanáliky boli však narozdiel od klasickej technologia DMX vyplnené špeciálnou odolnou polyuretánovou penou. Systém odpruženia DMX FOAM zaisťuje dlhšiu životnosť medzipodrážky a tiež oveľa efektívnejšie odpruženie obuvi.DMX Shear
Technológia DMX Shear šetrí vaše kĺby a ďalšie namáhané časti nohy pri dopade nohy na tvrdý povrch.
Tlmiace technológie DMX SHEAR spomalí náraz päty pri došľape. Obuv s touto technológiou umožní chodidlu, aby sa naďalej pohybovalo v smere behu. Bežná obuv s odpružením spomaľuje a prenáša námahu iba vertikálne, tlmiaci systém DMX SHEAR však zabezpečia prenos námahy i horizontálne, chodidlo a kĺby sú tak menej namáhané.

Easy Tone
Topánky EasyTone fungujú na základe balančných vankúšikov umiestnených na päte a prednej časti podošve. Vankúšiky vytvára pri chôdzi prirodzenú nestabilitu, ktorou sa svaly snaží vyrovnať a sú tak nútené k vyššej aktivite. Účinok tejto technológie je prirovnávaný k chôdzi po piesku alebo k cvičenie na balančných loptách.Podľa nezávislých testov na University of Delaware (USA) pri chôdzi v obuvi s technológiou EasyTone namáhate v porovnaní s bežnou penovou obuvou viac sedacie svaly, kolenný svaly a lýtkový sval. S Reebok EasyTone zlepšujete rovnováhu tela a nezanedbateľnou výhodou je aj posilňovanie postranných svalov nôh, vďaka ktorým spevňujete členok a predchádzate tak vzniku výronu.Topánky EasyTonenavyše spája funkčnosť s aktraktivností jednotlivých modelov, preto môžete s touto obuvou vyraziť do práce, do školy, do mesta na nákupy alebo len na prechádzku a jednoducho tak formovať postavu. Posilňovanie nôh a zadočku teraz môže byť veľmi zábavné a ocení ho každý, kto v dnešnej uponáhľanej dobe nemá čas na pravidelné cvičenie. Topánky Reebok EasyTone jednoducho nasadíte a krásnu postavu si vychodíte!

Hexride
O tlmenie nárazu pri došľape sa postará technológia Hexride.Technológia Hexride je tvorená tlmiacimi bunkami tvaru šesťuholníkov, ktoré dohromady utvárajú dokonale tlmiaci systém. Jednotlivé bunky sú plnený tlakom podľa svojho umiestnenia na podošve obuvi. Tlmiaci systém inšpirovaný včelími plástu už bol použitý u technológia Hexalite . A aj v tomto prípade nemá poškodenia niektorej z bunky vplyv na kvalitu odpruženia, okolité bunky prevezmú úlohu poškodené.

Kineticfit
Zvršok obuvi sa prispôsobí chodidlu podľa toho, ako chodidlo mení tvar pri došľapu a odrazu.Technológia KINETICFIT využíva elastických švov. Obuv sa tak oveľa lepšie prispôsobuje vášmu pohybu. Pri dopade nohy na zem, mení chodidlo prirodzene svoj objem, elastické švy sú tak použité v miestach najviditeľnejšia zmeny objemu a prispôsobujú sa týmto zmenám. Najčastejšie je tejto technológie využívané u tenisové a bežeckej obuvi. KINETICFIT prispôsobí obuv každému postavenia a tvaru nohy.

Reebok Pump
poskytuje dokonalé pohodlie a prispôsobí sa každej nohe aj rôznych tvarov. Boty Pump funguje na princípe vzduchových komôr obopínajúcich a upevňujúcich priehlavok a pätu vašej nohy. Podľa rôznych mechanických druhov, si sami nastavujete mieru tlaku, voliť môžete z 3 verzií líšiace sa iba spôsobom nastavenia:
PUMP MANUAL – sami si volíte mieru napumpovanie obuvi. Pri nazutie obuvi mechanicky nastavíte tlak (obopnutie) v topánke pomocou pumpy v tvare lopty umiestnené na jazyku topánky. Pred zložením obuvi je treba vzduch mechanicky upustiť. Najvyužívanejšie variant, dnes sa objavuje takmer vo všetkých typoch obuvi Pump.
PUMP AUTO/OFF – volíte zo 2 úrovní nastavenia. Po prvom kroku v obuvi Reebok sa komory začnú plniť vzduchom automaticky vďaka pumpe umiestnené pod pätou. K úplnému obopnutie dôjde až po 5-10 krokoch. Z dôvodu nemožnosti individuálneho nastavenia tlaku v komorách od tejto verzie obuvi reebok skoro upustil.
PUPM ADJUSTABLE – u tohto typu modelu je pumpa opäť umiestnená pod pätou a miera napumpovanie sa volí automaticky podľa vášho kroku. Voliť môžete zo 7 stupňov nastavenia, tuhosť volíte podľa aktuálneho zaťaženia obuvi, ventil potom udržuje vami nastavený stupeň tuhosti. K úplnému napumpovanie dôjde až po 5-10 krokoch.

Realflex
Výnimočnosť obuvi spočíva v nevšednom vzhľadu podrážky, ktorá má po celej ploche umiestnené asi 76 trojrozmerných senzorov obdĺžnikového tvaru. Senzory umožnia nohe úplne prirodzený pohyb pripomínajúci chôdzu bosé nohy.Práve chôdza naboso je veľmi zdraviu prospešná, sú pri nej aktivované svaly, ktoré pri chôdzi v obuvi nie sú posilňované vôbec alebo len minimálne. Obuv Reebok REALFLEX vám zaistí hlavná výhody chôdze naboso a zároveň vám poskytne dostatočnú ochranu pred poranením od cudzích predmetov.Podrážka obuvi Flex je veľmi flexibilný a ohybná, jednotlivé senzory na podrážke sú navyše na sebe navzájom nezávislé, vďaka tomu nohe umožní maximálnu ohybnosť a prispôsobivosť povrchu. Zvršok obuvi je veľmi priedušný, chodidlo teda môže dýchať a dochádza aj k rýchlejšiemu odvodu potu. Zvršok aj podrážka obuvi sú vyrobené z veľmi ľahkých špeciálnych materiálov, obuv vďaka tomu takmer necítite a stávajú sa súčasťou vás a vašej nohy.

Smoothfit
Pohodlie bez švov, to je  technológia Smoothfit.V obuvi s technológiou Smoothfit nenájdete žiadne šité švy. Jednotlivé diely sú rezané laserom a spojené v jeden kus za pomocou vysokého tlaku a teploty. Klasické šitie je tak nahradené termálnym spojením materiálov.Výhodou tejto technológie je mnohonásobne dlhšiu životnosť spojov. Ďalšou výhodou je tiež pohodlie, ktoré táto technológia prináša. Podráždenie, svrbenie, otlaky, niekedy aj pľuzgiere nám v topánke najčastejšie spôsobujú práve švy. Toho ste s technológiu Smoothfit ušetrení.

ZigTech
Obuv ZigTech má jedinečnú podrážku zo špeciálnej ľahkej peny tvaru vlnovky, pri dopade na zem je náraz dokonale tlmený a vami vyvinutá energie pri došľape je vyslaná vlnovitý podrážkou, aby maximalizovala vyvinutú energiu a hnala vás vpred ešte rýchlejšie. Výkon je znásobený a opotrebenie šliach a svalov na nohách bude znížený.Obuv značky Reebok pôsobí robustným dojmom, pri obutí vás ovšem prekvapí svojou ľahkosťou. Modely obuvi ZigTech sú opatrené technológiou Smoothfit zaisťujúce pohodlné nosenie bez otlakov a podráždenia od švov. Vnútro obuvi je úplne bez švov, príp. sú jednotlivé diely zvršku zatavené v jeden kus. Chýbať tu nesmie ani technológia PlayDry pre dokonalý odvod vlhkosti.Niektoré modely sú navyše vybavené reflexným materiálom pre lepšiu viditeľnosť aj za nepriaznivých podmienok. Zvršok obuvi tvorí syntetický materiál a sieťovina pre dostatočnú priedušnosť i odolnosť. Podošva obuvi sa prispôsobí aj najrôznejším povrchom, už vás neprekvapí sneh alebo blato.

3D ULTRALITE
Inovácia materiálového zloženia podošvy prinieslo neuveriteľne ľahkú obuv.Bežná športová obuv má konštrukciu podošvy tvorenú z gumy. Technológia 3D ULTRALITE obsahuje len zlomok gumy, ktorý je navyše doplnený materiálom EVA (Ethylen Vinyl acetát) a ďalšie špeciálne prímesí. Vlastnosti tohto materiálového zloženia dávajú obuvi výraznou:ľahkosť,pružnosť,ohybnosť.U tejto technológie je tá časť podrážky, ktorá je tvorená z gumy, tak nízka, že je vďaka tomu obuv s technológiou 3D ULTRALITE až o 25% ľahšia v porovnaní s klasickou obuvou. Ostatné vlastnosti sú však zachované.

OBLEČENIE

EASY TONE OBLEČENIEOblečenie Reebok Easytone s vyznačenými pásmi
Veľmi kompresné oblečenie s pevnými pásmi pomôžu zapojiť viac vaše svaly pri každom pohybe.Oblečenie EasyTone predstavuje v kombinácii s obuvou EasyTone dokonalé spojenie. Doteraz ste boli oboznámení iba s obuvou tvarujúci lýtkové, stehenné a sedacie svaly. Obuv sa teší veľkej popularite, preto sa technológovia zo spoločnosti Reebok rozhodli navrhnúť oblečenie, ktoré bude tiež za vás pracovať na vašu postave.A tak bolo vyvinuté oblečenie , ktoré prevzalo názov EasyTone. Tričká a nohavice EasyTone obsahujú jedinečné pásy ResisTone. Umiestnenie a pevnosť týchto pásov bolo navrhnuté dômyselne tak, aby pri každom vašom pohybe kládli tlak a odpor svalom - svaly sú tak viac zapájané a posilňované.Pre dokonalejší účinok sú všetky druhy oblečenia EasyTone užšieho strihu, aby pevne obopínalo celú vašu postavu. Vďaka svojmu užšiemu strihu môžete nosiť tričká a nohavice EasyTone pod bežným oblečením alebo v nich jednoducho vyrazte na svoje tréningové hodiny.Tričká pomáhajú viac zapájať svaly v hornej polovici tela, kaltoty potom hlavne aktivujú stehenné svaly. Obohaťte svoj šatník o oblečenie z novej kolekcie EasyTone, iste si ich obľúbite ako svoj model obuvi EasyTone.

Kineticfit
Oblečenie s technológiou KINETICFIT sa prispôsobí tvaru vášho tela a bude sa tvarovať presne podľa vašich pohybov.
Technológia KINETICFIT je využívaná nielen u obuvi, ale stretneme sa s ňou aj u niektorých druhov oblečenia Reebok. Do textilných produktov sú umiestnené špeciálne vsadky z vysoko elastického materiálu, oblečenie sa tak dokonale prispôsobí každému vášmu pohybu. Oblečenie Reebok KINETICFIT napodobní rysy vášho tela, budete sa cítiť ako vo svojej druhej koži.

Playcool Technológia Reebok Playcool
Predovšetkým v letných a horúcich dňoch oceníte technológiu Playcool, ktorá odvádza pot od pokožky a zároveň ochladzuje pokožku.Playcool predstavuje kombináciu materiálov, ktoré regulujú horúco a vlhko. Zároveň za pomocou vetracích kanálikov a materiálov zo sieťoviny dovoľujú vzduchu, aby cirkuloval priamo u pokožky športovca.Tento vzduch pokožku a telo športovca ochladzuje. S odvedeným horúcom zároveň systém Playcool lepšie odvádza telesnú vlhkosť vo forme potu preč z vášho tela. Za akýchkoľvek okolitých podmienok budete po tele cítia príjemne chlad.
PLAYDRY
Technológia PLAYDRY je dôležitou súčasťou športového oblečenia, zabezpečuje rýchly odvod potu a udržuje športovcov v suchom oblečení.
Technológia PLAYDRY zaisťuje odvod telesnej vlhkosti a udržuje oblečenie skôr suché. Technológia PLAYDRY sa užíva predovšetkým u oblečenie Reebok, ktoré slúžia ako najspodnejšia vrstva. Vlhkosť potom odvádza z tejto najspodnejšej vrstvy do ďalšej vrstvy.Vďaka tomu sa vlhkosť lepšie odparuje, pokožka zostáva suchá a vy sa cítite lepšie. Oblečenie oceníte pri telesnej námahe, PLAYDRY udržuje vaše telo v suchu a tiež vďaka tomu zabraňuje prechladnutiu.

Playshield
Playshield dáva stop nepriaznivému počasiu. Systém Playshield je tretia ochrannou vrstvou textílií Reebok, zaisťuje ochranu pred poveternostným a daždivým podmienkami. Táto technológia je navrhnutá pre vysoké aeróbne aktivity.

Playwarm
Zostaňte v teple aj pri športovaní v zime. Technológia Playwarm udrží telesnú teplotu a zaistí, aby oblečenie bolo čo najskôr suché.Systém Playwarm izoluje telesnú teplotu u pokožky. Vďaka tomu zostanete v teple aj počas mrazivého počasia. S Reebok sa nemusíte vzdávať športu ani v zime.Zároveň sa nemusíte obávať nepriedušnosť. Hoci dokáže tento materiál udržať teplotu, tiež rýchlo odvádza pot od pokožky. Zvládne ho veľmi dobre nasať do tkaniny a zároveň rýchlo odviesť tak, aby bolo oblečení čo najskôr suché.
Smoothfit
Technológia Smoothfit zabezpečí, aby vašu pokožku nedráždili žiadne švy a prechody na oblečenie.Na oblečenie s technológiou reebok Smoothfit nenájdete žiadne šité švy. Jednotlivé diely sú rezané laserom a spojené v jeden kus vďaka špeciálnemu tmelu za pomocou vysokého tlaku a teploty. Klasické šitie je tak nahradené termálnym spojením materiálov.Výhodou tejto technológie je mnohonásobne dlhšia životnosť spojov. Pri nosení oblečenie Reebok Smoothfit sa budete cítiť ako v bavlnke, žiadne švy = žiadne nepríjemné svrbenie či otlaky.

X-Static
Prírodné vlákna X-static prináša mnoho výhod pri športe aj po ňom.Reebok X-Static znamená veľmi funkčné antibakteriálne oblečenie. Textil obsahuje strieborná vlákna , medzi jednotlivými vláknami potom vzniká elektrostatický náboj, vďaka ktorému sa baktérie ďalej nešíri a obmedzujú množenie aj mikróbom, ktoré vytvárajú nepríjemné pachy po tele. Strieborná vlákna navyše zaisťujú aj odvod prebytočného tepla od tela.
  • Antimikrobiálne
  • Termodynamické
  • Hreje pri chlade
  • Ochladzuje pri horúčave
  • Úplne prírodná
  • Antistatické